Bistro

Jedlo, ktoré varíme srdcom, náš vlastný kváskový chlieb a výberová káva sú základom, od ktorého sa odvíja všetko podstatné. K tomu domáce sódy, miešané drinky, kvalitné víno, pivo, či sladké výrobky z našej pekárne. V Bistre vždy nájdete to, na čo máte práve chuť. 

Aktuálne menu

SEZÓNNE MENU

Od raňajok až po večeru

V ponuke FACH Bistra nájdete poctivé, sezónne jedlá pripravené s dôrazom na kvalitu a pôvod surovín. Doprajte si pomalé raňajky, nápaditý obed alebo príjemnú večeru vo FACH Bistre.


Kompletné menu

Obedový špeciál

Pracovné dni od 11:00 do vypredania

Celotýždenný špeciál | pondelok-piatok
Glazovaná údená krkovička, zemiaky na kyslo, nakladaná mrkva


Pondelok
Kurací perkelt, halušky
Utorok
Cuketový prívarok, vajce 63, nakladaná zelenina, kváskový chlieb
Streda
Vyprážaný kurací rezeň, kimchi šalát, basmati ryža
Štvrtok
Šalát z grilovanej zeleniny, syr „Cheesio“, zaúdená omáčka
Piatok
Údený pstruh, domáca pasta, baby špenát, šalotka

Raňajky

Kvalitný začiatok dňa

Vajíčka, sendviče z nášho vlastného kváskového chleba, briošky alebo kaše a ľahké vegan raňajky. Vyberte si to, na čo máte práve chuť. Raňajky a brunch servírujeme každý deň od 09:00 do 16:00 vo FACH Bistre.


Raňajkové menu

Letné drinky

Užite si záver dňa vo FACH Bistre

Do letných drinkov sme zamiešali všetko, čo sezóna ponúka. Ochutnajte našu kokosovú sódu s whiskey a mandľovým likérom alebo nealko malinovú sódu s vanilkovou zmrzlinou. Cesta plná tekutých zážitkov sa rozprestiera priamo pred vami.


Drink menu

Kváskový chlieb

Čerstvý chlieb každý deň

Pri pečení používame najmä niekoľkogeneračné kvásky, z ktorých pečieme v kamenej peci nielen náš pšeničný chlieb, ale aj rôzne iné chleby. Z Bistra si môžete domov odniesť napríklad aj kváskové chleby zo špaldy alebo pšenice, úplne nový kváskový toastový chlieb, croissanty alebo sladké škoricové a kardamónové drdoly.

Káva & Koláč

Výberová káva a koláče z našej pekárne

Na mlynčekoch sa nám strieda ponuka káv od rôznych lokálnych alebo zahraničných pražiarov výberovej kávy. Ochutnajte klasické espresso, cappuccino, flat white alebo filter a ku káve si doprajte niektorý z našich sezónnych koláčov, ktoré pre vás pečieme čerstvé každý deň.

Darčekové karty

Venujte zdravie a pohodu

Môžete si vybrať poukážky v hodnote 30€ alebo 50€ a tiež takú, ktorá v sebe skrýva očistú coldpress kúru plnú čerstvých štiav. Pretože zážitky sú najviac a my vieme, ako ich zabaliť do rozmeru 21×15 centimetrov. Naše darčekové karty nájdete v Bistre aj Juice shope a objednať si ich môžete aj mailom.


bistro@fachbratislava.sk

Kontakt

FACH Bistro
Ventúrska ulica 10
Mozartov dom, Bratislava I.

Mapa
+421 918 734 129
bistro@fachbratislava.sk


Otváracie hodiny
Každý deň 9:00 – 18:00